640
سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران - طرابوزان - اخبار > سفیر ایران با استاندار طرابوزان ترکیه دیدار کرد
گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > سفیر ایران با استاندار طرابوزان ترکیه دیدار کرد


  چاپ        ارسال به دوست

سفیر ایران با استاندار طرابوزان ترکیه دیدار کرد

جناب آقای طاهریان فرد سفیر جمهوری اسلامی ایران در ترکیه روز سه شنبه مورخ  24 اسفند ماه 1395 به اتفاق جناب آقای باغبان کندری سرکنسول کشورمان در طرابوزان جهت دیدار آشنایی با جناب آقای یاوز یوجل استاندار طرابوزان ملاقات و درخصوص روابط دوجانبه و تحولات منطقه به تبادل نظر پرداختند. دراین ملاقات سفیر محترم ضمن اشاره به سفر خود به طرابوزان درمسیر بازدید از منطقه مرزی بازرگان - دوغوبایزید ، از فراهم شدن امکان ملاقات تشکر نمود و  با ارائه گزارشی از روند مناسب روابط دو جانبه و تداوم دیدارهای سطح بالا میان مقامات عالی دو کشور بر لزوم ایفای نقش جدی سرکنسولگریهای دو کشور در توسعه روابط همه جانبه اعم از فرهنگی ، علمی ، تجاری ، دانشگاهی و گردشگری تاکید نمود. ایشان  به  استاندار محترم پیشنهاد  بازدید از مناطق آزاد تجاری استانهای مرزی ایران و ترکیه ( منطقه آزاد ارس و ماکو) با هماهنگی سرکنسول ایران در طرابوزان را مطرح نمودند که مورد استقبال واقع شد.

دراین دیدار ضمن اشاره به زمینه های مختلف ارتقای روابط تجاری ، به لزوم رسیدن به سقف 30 میلیارد دلار حجم روابط تجاری نیز پرداخته شد. استاندار طرابوزان نیز متقابلا ضمن تایید این ضرورت تاکید نمود که روابط بسیار خوبی با سرکنسول ایران برقرار است و سرکنسول  در بسیاری از همایشهای تجاری و گردشگری و دیگر مراسم رسمی این استان حضور فعال دارند و آخرین نمونه آن همایش بزرگی از مدیران آژانسهای گردشگری استانهای مختلف ایران در طرابوزان بود که اخیرا در طرابوزان برگزار شد و مقامات استان در بخش گردشگری و معاون اینجانب نیز در آن حضور یافتند. هدف ازاین نشست تبادل تجربه و بررسی راههای افزایش تبادل گردشگر از هردو کشور بوده است.

دراین ملاقات جناب آقای طاهریان ضمن اشاره به امکان ورود گردشگران ایرانی در ایام نوروز به این منطقه خواهان فراهم کردن تسهیلات بیشتر و حمایتهای معنوی استاندار از میهمانان ایرانی شدند. 

سرکنسول نیز با اشاره به برنامه ریزی به عمل آمده از سوی سرکنسولگری اظهار داشت که قرار است درایام نوروز با حضور دانشجویان ایرانی و خانواده های آنان در طرابوزان به مانند نوروز سال قبل جشن نوروز برگزار و یگ گروه موسیقی ایرانی نیز برنامه اجرا نماید همچنین آقای کندری اعلام داشت  برنامه فرهنگی دیگری  نیز با همت یک انجمن فرهنگی در طرابوزان و با همکاری رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در آنکارا و سرکنسولگری طرابوزان طراحی شده  و قرار است ار 5 فروردین ماه به مدت دو روز با حضور چند تن از شعرای ایرانی و ترک برای پاسداشت و احیای جایگاه  شعر فارسی و با حضور رایزن فرهنگی ایران در آنکارا و علاقمندان به زبان فارسی در تالار بزرگ شهرداری کلانشهر طرابوزان برگزار شود.


١٣:٣٧ - 1395/12/27    /    شماره : ٤٤٥٥٢٠    /    تعداد نمایش : ٥٨٦خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران